“Ne jemi të një gjaku, të një kombësie”, familja Kelmendi flasin për Kosovën në Eurovision

Shqipëria është kualifikuar për finalen e madhe të Eurovisionit të enjten me “Duje” të Albina Kelmendit me familje. Pas performancës ata kanë folur për media për ndjenjën e kalimit në finale. Albina është shprehur e lumtur dhe krenare me shqiptarët të cilët e kanë përkrahur këngën. Të pyetur për ndjenjat që kanë përjetuar në pjesëmarrje…

Lexo më shumë

‘Skandal’ – Mediave në Serbi iu djeg deklarata e familjes Kelmendi për Kosovën e Shqipërinë

Shqipëria është kualifikuar për finalen e madhe të Eurovisionit të enjten me “Duje” të Albina Kelmendit me familje. Pas performancës ata kanë folur për media për ndjenjën e kalimit në finale.. Nga gazetarët janë pyetur edhe për faktin se si ndihen pasi me prejardhje janë nga Kosova, dhe arritën suksesin për Shqipërinë në Eurovision. “Ne…

Lexo më shumë

23-vjeçarja shqiptare “pushton” skenat e botës, fiton çmim në zemër të Serbisë: Jam shumë krenare

Pianistja nga Kosova, Anila Aliu i ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët, pasi ka fituar çmime shumë të rëndësishme në të gjithë botën. Vetëm 23-vjeçe, ajo është rreshtuar mes emrave të njohur ndërkombëtarë të muzikës klasike. Së fundmi, ka fituar çmimin kryesor në një konkurs në Tailandë. Në një lidhje me Skype për “ABC e…

Lexo më shumë

VIDEO/ Flet gruaja që dëshmoi kundër Belerit: Më premtuan 200 mijë lekë për votën

Euronews Albania ka mundur të sigurojë dëshminë e një prej qytetarëve, të cilës dyshohet se kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Himarën, Fredi Beleri ka tentuar t’u blejë votën. Gruaja thotë në fjalën e saj se është marrë gjatë orëve të natës për të dhënë dëshminë e saj në prokurorinë e Vlorës. Gruaja deklaroi se…

Lexo më shumë