Si e vlërsoni qeverinë Kurti deri më tani? Jepeni komentin tuaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me 12 ministrat e kabinetit qeverisës, kanë shpalosur sot punën e 100 ditëve të qeverisjes, raporton Anadolu Agency (aa)….

E quanin të gjithë Van Dami dhe frigohej e tërë Shqipëria! Ky ishte “komisari i hekurt” i 97’ që ngjallte kudo frikë

Për herë të parë dhe të vetme, ish kryepolici i Elbasanit, Edmond Koseni, foli për revistën Klan, më 30 korrik 2000. Ruajtja e Peqinit, ringjallja e Tepelenës,…

RIKTHIM NE ÇAMËRI / PARGA (Çamëri) në Greqi ku ende flitet SHQIP, aty ku atdheu nuk harrohet kurrë?

Rreth 73 kilometra nga kufiri shqiptar, ne zemer te Camerise, sot ne Greqi ngrihet qyteti i Parges.. Dikur ketu jetonin masivisht shqiptaret… Por çfare ndodhi me ta…

Mundi grekët, serbët dhe gjermanët/ Del i pari në garën që u zhvillua në Berlin, shqiptari që mundi 449 nxënës në Matematikë

Drian Beqa është gjeniu i vogël shqiptar që jeton dhe vepron në Berlin të Gjermanisë. Ai ka zënë vendin e parë në Olimpiadën e Matematikës nga gjenerata…

Sazan Guri: Krishti ishte Ilir! Ja faktet? (FOTO)

Tiranë- Sazan Guri shquhet për për mendimin e drejtpërdrejtë, por edhe hulumtues. Shpesh ai ka habitur me deklatratat e tij. Rasti i fundit ishte në lidhje me…

Në vëmendje të çdo shqiptari që thotë se është grek. Për 27 foshnjat në fshatin Peshtan që grekët u prenë kokën

Nga Roland Qafoku Vetëm në një faqe të tërë gazeta amerikane “New York Times” e datës 4 prill të vitit 1914 ia ka kushtuar masakrave të Greqisë…

RESPEKT për këtë gazetar që çmendi sot grekët, guxoi të pyesi për Çamët dhe pronat e tyre në Greqi

Nga Shpëtim Idrizi Sot dua ti shpreh mirnjohjen gazetarit te News 24 tv Igli Çelmeta , pas kaq shume kohe , me ne fund nje gazetar Shqiptar…

Artan Hoxha: Autori i dyshuar i sulmit ndaj Top Chanel është kapur, ishte i armatosur dhe gati për të kryer atentat

Artan Hoxha ka zbuluar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, se një nga personat e dyshuar si autor të sulmit të armatosur ndaj godinë së televizonit…

“Të mbys! Të degjeneroj! Më ha k***n”! “Prokurori” i SPAK mashtron dhe merr mijëra Euro

Në redaksinë e “Stop” ka mbërritur denoncimi i një zonjë që kërkon të mbetet anonime. Ajo thotë se 10 muaj më parë në Tetor 2022, i ka…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial