Vrasja e Artan Santos/ Hoxha-Breçanit: Bëre gabim që ia dorëzove pamjet policisë

Artan Hoxha e ka quajtur gabim veprimin e ish shefit të policisë Erzen Breçani, pasi ky i fundi ka treguar se pamjet filmike nga vr.asja e Artan Santos ia ka dorëzuar policisë para se t’ia tregonte gazetarit.

Të ftuar në emisionin Review, Hoxha është shprehur se duhet t’ia kishte dhënë atij pamjet dhe se ai do t’i kishte publikuar, pasi falë kësaj ende sot nuk është autori i asaj vr.asje.

Pjesë nga biseda:

Erzen Breçani- Artan Hoxhës: Ti mi ke kërkuar kamerat edhe atë ditë që u vr.a Artan Santos por ja dërgova policisë para pastaj ti kam dhënë ty.

Artan Hoxha: Gabim ke bërë duhet të mi kishe dhënë mua para, se autori nuk është kapur ende. Pamjet do i kishim publikuar më parë.