Familja Kelmendi shkruan historinë, Shqipëria kalon e para në finalen e madhe të Eurovision

Shqipëria ka shkruar historinë e saj në Eurovision, duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e madhe të këtij kompeticioni të rëndësishëm. Albina dhe familja Kelmendi kanë elektrizuar skenën me këngën “Duje”. Votimi dhe performancat për këtë natë gjysmëfinale janë mbyllur dhe Shqipëria është bërë shteti i parë që është kualifikuar për finalen…

Lexo më shumë

Jeta e Roberto Baggio-s në fshat, ‘Bishtaleci Hyjnor’ jeton në shtëpinë e rrethuar nga gjelbërimi dhe rrit kafshët

Roberto Baggio është një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit, teksa ishte një nga sulmuesit më të fortë të Italisë. Pas lamtumirës së tij me futbollin e luajtur më 23 janar 2013, “Bishtaleci Hyjnor”, i quajtur kështu për shkak të flokëve të tij karakteristike, ndryshoi tërësisht jetën duke iu përkushtuar natyrës dhe…

Lexo më shumë

Regjisori i njohur “thumbon” shkodranët: Janë të varfër, por blejnë gjëra të shtrenjta për t’u dukur

Regjisori i njohur Ilir Harxhi ka “thumbuar” shkodranët, duke thënë se janë të varfër, por blejnë gjëra të shtrenjta për të marrë vëmendje. Ai u shpreh në një intervistë në “Euroneës Albania” se në vitet ’95 shkodranët kishin ndërtuar vila me para të fituara nga kontrabanda e naftë. “Në Shkodër njerëzit mund të jenë të…

Lexo më shumë

Blendi Fevziu rrëfen momentin më të vështirë në televizion: Kur varrosa nënën, të nesërmen më vdiq dhe personi tjetër që më rriti

Gazetari dhe moderatori i njohur Blendi Fevziu, ka bërë një rrëfim për jetën e tij në televizion, duke treguar momentet më të vështira gjatë punës. I ftuar në emisionin “Rudina”, gazetari ka treguar se pavarësisht momenteve apo humbjeve të mëdha, duhet të jesh në televizion. Për të, një ndër momentet më të vështira ka qenë…

Lexo më shumë

Fundërrinë e veshur me Armani që na tregon orën 30 mijë euro! Aktori dhe regjizori i njohur shpërthen keq kundra Fevziut

Funderina te veshur me Armani! Tmerr!!! Une kam neveri per gazetaret me dy ora! Kam neveri per shkelqimin e tyre te rreme prej 30 mije eurosh! Une kam neveri per gazetaret qe si mision kane paradhomen e deputetit, ministrit, kryeministrit apo kryetarit te bashkise. Kam neveri edhe per ata gazetare qe profesionin e kane kthyer…

Lexo më shumë

1000 euro bileta e finales, Eduart Grishaj: Ata që e blejnë janë fatlumë, do hanë e do pinë

Krahas shikueshmërisë rekord, këtë sezon të Big Brother VIP ka ecur edhe marketingu. Çdo situatë është shfrytëzuar në mënyrë direkte për përfitime monetare, ku duket se shqiptarët nuk janë kursyer. Finalja e “Big Brother VIP” është pak ditë larg, po për ta ndjekur nga afër duhet të rezervoni një biletë, aspak modeste. Çmimet arrijnë deri…

Lexo më shumë