Mediat greke: Për pak vite Shqipëria do të bëhet e madhe ,po përkëdhelen nga Amerika

Gazetari dhe ish-politikani Kiriakos Velopoulos, në emisionin e tij ‘Kondra & Riksi’ ka vënë alarmin se SHBA-të kanë nisur zbatimin e planit për shkatërrimin e Greiqsë dhe Lindjes së Mesme. Në emisionin e tij, ai shprehet se Shqipëria është shumë e përkëdhelur nga Amerika dhe do të përfitojnë duke u bashkuar me Kosovën, Shkupin dhe…

Lexo më shumë

At Nikolla Xhufka provokon rëndë serbët në Gazimestan: Ju festoni humbjen këtu, sepse ju e humbet luftën – Ja çfarë i ndodhi më pas!

Prifti Ortodoks nga Shqipëria tashmë më i njohur për publikun shqiptarë, At Nikolla Xhufka, së bashku me moderatorin Sadri Imeri nën masa të rrepta të sigurisë në Gazimestan është futur aty edhe pse nuk e kanë lejuar të xhirojë dhe vizitojë. Ai nga aty ka përçuar mesazh për serbët, të cilëve iu ka thënë se…

Lexo më shumë

“Ba hajde se kam frikë”, historia e frikshme e varrmihësit: Dëgjoja të qarën e një fëmijë, kur i afrohesha…(VIDEO)

Astriti, i cili punon si varrmihës, ka treguar një histori të çuditshme që i ka ndodhur gjatë profesionit të tij. Ai tha se ka dëgjuar të qara fëmijësh dhe sa më shumë i afrohej zërit, aq më shumë i largohej ai. “Po ecja poshtë, po ikja në shtëpi, ishte ora 11 e gjysmë të natës…

Lexo më shumë

Ballkani/Ylliriku, nga e drejta historike i takon vetëm arbënorëve-shqiptarëve të sotshëm!

Shkruan: Xhelil Arifi A ka kush që ende e mohon???!! Ballkani /ylliriku ,nga e drejta historike i takon vetëm arbënorëve-shqiptarëve të sotshëm!(xh.a.) – Dy profesorë të Universitetit të Kalifornisë, Peter Ralph dhe Graham Coop kanë botuar një studim për Gjeografinë Aktuale Gjenetike të Paraardhësve në të gjithë Evropën. Ky studim ka shfrytëzuar një bazë të…

Lexo më shumë

Sali Berisha akuzë publike vëllait nga halli: Haklajt i vrau shteti! Shteti më 1998-2002 ishte Ilir Meta

Nëse Sali Berisha ka prova, që Ilir Meta kur ishte kryeministër, ka inskenuar e urdhëruar Policinë dhe SHISH për vrasjen e vëllezërve Haklaj, SPAK duhet ta thërrasë Saliun, për të dëshmuar ato që di, por edhe Ilir Metën, të denoncuar “de facto” nga miku i tij “non grata” Kallëzimi penal që dorëzoi në SPAK Aishe…

Lexo më shumë

‘Rama ik’! Kryeministri për thirrjet kundra tij gjatë mitingut në Lezhë: E bëjnë gjithmonë, shko merr 5 mijë lekshin! Vetëm ndonjë pijanec ka ngelur pa ma thënë

Edhe në Lezhë, Rama ironizoi thirrjet “Rama ik”. Ai ironizoi militantët se japin 5 mijë lekë të vjetra vetëm për të bërë të njëjtat thirrje kundra tij. Teksa Rama mbante fjalimin, një fëmijë i vogël bërtiti “Rama ik”, duke i ndërprerë atij fjalimin. “Ja doli një fëmijë atje, e prisja. Gjithmonë del një fëmijë që…

Lexo më shumë