BERISHA del blof përsëri! Akuzat për Veliajn se shkoi i maskuar në Iran: Mashtroi me foton, është kitaristi i grupit ‘Eagles’

Akuzat e ngritura nga Sali Berisha se ka shkuar i maskuar në Iran në 2008, kryebashkiaku Erion Veliaj iu dha përgjigje në Report Tv duke i quajtur ato lajthitje dhe mashtrime. Ai rrëzoi alibinë e Berishës me foton e publikuar pak ditë më parë, ku pretendoi se ishte Veliaj maskuar. Veliaj tha se në atë…

Lexo më shumë

Fevziu e priti me dajre në emision, Edi Rama “ia kthen” dhe vizaton portretin e tij (PAMJET)

Kryeministri Edi Rama është mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin “Opinion”, ku është pritur nga drejtuesi Blendi Fevizu me dajre, një simbol i fushatës së tij dhe Partisë Socialiste. Fevziu i kishte rezervuar kreut të qeverisë një pritje të pazakontë, duke i rënë dajres në prezencën e Ramës në studio dhe më pas ja…

Lexo më shumë

Marin Mema u ndryshon jetën dy fëmijëve nga Qarrishta e Librazhdit, me mbështetjen e shqiptarëve

Pak javë më parë në Top Channel, një reportazh i gazetarit Marin Mema, tregoi jetën e vështirë të dy vëllezërve dhe familjes së tyre në një zonë të thellë dhe thuajse të braktisur të Librazhdit. Dy vogëlushet me prindër invalidë, për shkak të mbylljes së shkollës në fshatin e tyre dhe pamundësisë ekonomike të familjes…

Lexo më shumë

Dalin pamjet për herë të parë, si dy pika uji, ja kush ishte Kristaq Rama, babai i kryeministrit (VIDEO)

Dalin për herë të parë pamjet e periudhës së komunizmit, kur babai i kryeministrit Edi Rama fliste për regjimin dhe partinë Komuniste. Kristaq Rama, asokohe skulptor, ka një ngjashmëri të madhe me kryeministrin Rama. ‘Skulptori Kristaq Rama tha në emër të dekoruarve nga partia e punës dhe premton se ata të prirë nga mesimet e…

Lexo më shumë

Ishin nisur pë pushimet e fundvitit, burri e harroi bashkëshorten në tualet publik, u kthye pas 160 kilometrave për ta marrë

Një burrë nga Tajlanda e harroi aks.identalisht gruan e tij në një tualet publik, derisa vazhdoi vozitjen për afro 160 kilometra, shkroi DailyMail të martën. Boontom Chaimoon, 55-vjeçar dhe bashkëshortja e tij Amnuay, ishin nisur me veturë drejt shtëpisë së 49-vjeçares për t’i kaluar pushimet e fundvitit, por gjithçka nuk shkoi sipas planit. Gruaja u…

Lexo më shumë

Idajet Beqiri zbulon të fshehtat: Steka duhet të shkojë te Berisha e Meta, familjet e tyre kanë bërë korrupsion të lartë

Avokati Idajet Beqiri thotë se këtë vit SPAK duhet të synojë dosjet e Sali Berishës dhe Ilir Metës, të cilët sipas tij kanë kryer korrupsion të lartë. Në një intervistë për ‘Shtypi i ditës dhe ju’ me gazetarin Andi Kapxhiu u shpreh se Prokuroria e Posaçme i ka dhënë faktet se ka ecur përpara me…

Lexo më shumë