“Ne jemi të një gjaku, të një kombësie”, familja Kelmendi flasin për Kosovën në Eurovision

Shqipëria është kualifikuar për finalen e madhe të Eurovisionit të enjten me “Duje” të Albina Kelmendit me familje. Pas performancës ata kanë folur për media për ndjenjën e kalimit në finale. Albina është shprehur e lumtur dhe krenare me shqiptarët të cilët e kanë përkrahur këngën. Të pyetur për ndjenjat që kanë përjetuar në pjesëmarrje…

Lexo më shumë

‘Skandal’ – Mediave në Serbi iu djeg deklarata e familjes Kelmendi për Kosovën e Shqipërinë

Shqipëria është kualifikuar për finalen e madhe të Eurovisionit të enjten me “Duje” të Albina Kelmendit me familje. Pas performancës ata kanë folur për media për ndjenjën e kalimit në finale.. Nga gazetarët janë pyetur edhe për faktin se si ndihen pasi me prejardhje janë nga Kosova, dhe arritën suksesin për Shqipërinë në Eurovision. “Ne…

Lexo më shumë

Greqia kërcënon Shqipërinë për arrestimin e Belerit, kryeministri Mitsotakis: Lirojeni menjëherë nëse doni anëtarësimin në BE

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka reaguar për arrestimit e kandidatit për kryebashkiak të Himarës, Fredi Beleri. Ai ka kërkuar lirimin e tij të menjëhershëm duke kërcënuar Shqipërinë me anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Europian. “Më lejoni këtu të hap një parantezë dhe të them diçka për një ngjarje jashtëzakonisht të pakëndshme që ndodhi në…

Lexo më shumë

Shënim: Vjehrri e jep për prishje, dhëndri e padit në SPAK?! Komedia e rindërtimit dhe drama morale e belindëve të nesërm!

Lista e ndërtesave të dëmtuara nga tër.meti tra.gjik i fundvitit 2019 është e gjatë. Brenda kësaj liste ka me dhjetëra godina, shkalla e dëmtimit të të cilave është klasifikuar shumë e lartë me vendim të Institutit të Ndërtimit. Duke qenë të rrezikshme për jetën e banorëve, ato duhen shembur; shteti u siguron të dëmtuarve banesë…

Lexo më shumë

Basha-Balla u takuan në banesën e saj? Reagon Desada Metaj: Më zhgënjeve Doktor, na premtove video er.otike

Mbrëmjen e djeshme në televizionin e familjes Berisha u publikua një video ku shfaqeshin Lulzim Basha dhe Taulant Balla, të filmuar nga kamerat e sigurisë, teksa pretendohet se hynin në të njëjtin apartament më datën 3 dhjetor. Sipas televizionit të familjes Berisha, ata qendruan për 60 minuita dhe më pas dolën sërish njëkohësisht, ku Basha…

Lexo më shumë

Frrok Çupi nxjerr prapaskenat tronditëse: Berisha shkon i armatosur në zyrë, me mjete dhune, zjarri dhe mban vrasës me vete! Monika Kryemadhi merr para nga Rusia dhe i fsheh në offshore, ja çfarë po përgatitet për 14 majin

Analisti dhe gazetari i njohur Frrok Çupi paralajmëron zhvillime të forta ditët në vijim. Sipas tij, zgjedhjet lokale të 14 majit po nxjerrin në pah një situatë që nuk ka ndodhur kurrë në vendin tonë, ku opozita dhunon mazhorancën dhe për analistin kjo gjë nuk do të ndalet për sa kohë drejtësia nuk ndërhyn. Çupi…

Lexo më shumë