Frrok Çupi nxjerr prapaskenat tronditëse: Berisha shkon i armatosur në zyrë, me mjete dhune, zjarri dhe mban vrasës me vete! Monika Kryemadhi merr para nga Rusia dhe i fsheh në offshore, ja çfarë po përgatitet për 14 majin

Analisti dhe gazetari i njohur Frrok Çupi paralajmëron zhvillime të forta ditët në vijim. Sipas tij, zgjedhjet lokale të 14 majit po nxjerrin në pah një situatë që nuk ka ndodhur kurrë në vendin tonë, ku opozita dhunon mazhorancën dhe për analistin kjo gjë nuk do të ndalet për sa kohë drejtësia nuk ndërhyn. Çupi…

Lexo më shumë

BERISHA del blof përsëri! Akuzat për Veliajn se shkoi i maskuar në Iran: Mashtroi me foton, është kitaristi i grupit ‘Eagles’

Akuzat e ngritura nga Sali Berisha se ka shkuar i maskuar në Iran në 2008, kryebashkiaku Erion Veliaj iu dha përgjigje në Report Tv duke i quajtur ato lajthitje dhe mashtrime. Ai rrëzoi alibinë e Berishës me foton e publikuar pak ditë më parë, ku pretendoi se ishte Veliaj maskuar. Veliaj tha se në atë…

Lexo më shumë

Fevziu e priti me dajre në emision, Edi Rama “ia kthen” dhe vizaton portretin e tij (PAMJET)

Kryeministri Edi Rama është mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin “Opinion”, ku është pritur nga drejtuesi Blendi Fevizu me dajre, një simbol i fushatës së tij dhe Partisë Socialiste. Fevziu i kishte rezervuar kreut të qeverisë një pritje të pazakontë, duke i rënë dajres në prezencën e Ramës në studio dhe më pas ja…

Lexo më shumë

Familja Kelmendi shkruan historinë, Shqipëria kalon e para në finalen e madhe të Eurovision

Shqipëria ka shkruar historinë e saj në Eurovision, duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e madhe të këtij kompeticioni të rëndësishëm. Albina dhe familja Kelmendi kanë elektrizuar skenën me këngën “Duje”. Votimi dhe performancat për këtë natë gjysmëfinale janë mbyllur dhe Shqipëria është bërë shteti i parë që është kualifikuar për finalen…

Lexo më shumë

Emrat/ 11 drejtues të PD që ishin “kasafortat” e krimeve të Saliut; të vd.ekur nga sëmundje, prita e aksidente misterioze

RETRO/ Të gjithëve ua ka vënë emrin dhe bustet nëpër shkolla, sheshe e rrugë/ Mbase nuk ka ende prova, por ka dëshmi e akuza të shumta, rreth faktit se të gjithë janë dërguar për mjekim me urdhër të Sali Berishës, në të njëtin spital në Itali, kanë dalë me të njëjtën “diagnozë” e nuk janë…

Lexo më shumë