Greqia kërcënon Shqipërinë për arrestimin e Belerit, kryeministri Mitsotakis: Lirojeni menjëherë nëse doni anëtarësimin në BE

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka reaguar për arrestimit e kandidatit për kryebashkiak të Himarës, Fredi Beleri. Ai ka kërkuar lirimin e tij të menjëhershëm duke kërcënuar Shqipërinë me anëtarësimin e vendit tonë në Bashkimin Europian. “Më lejoni këtu të hap një parantezë dhe të them diçka për një ngjarje jashtëzakonisht të pakëndshme që ndodhi në…

Lexo më shumë

Shënim: Vjehrri e jep për prishje, dhëndri e padit në SPAK?! Komedia e rindërtimit dhe drama morale e belindëve të nesërm!

Lista e ndërtesave të dëmtuara nga tër.meti tra.gjik i fundvitit 2019 është e gjatë. Brenda kësaj liste ka me dhjetëra godina, shkalla e dëmtimit të të cilave është klasifikuar shumë e lartë me vendim të Institutit të Ndërtimit. Duke qenë të rrezikshme për jetën e banorëve, ato duhen shembur; shteti u siguron të dëmtuarve banesë…

Lexo më shumë

Joe Biden në vitin 1999: Ne duhet të hyjmë me trupa në tokësore në Kosovë, duhet të shkojmë drejt e në Beograd dhe ta arrestojmë Millosheviçin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Bidenn, së bashku me dy senatorët Bob Dole dhe John McCain gjatë një debati në emisionin politik “Meet the Press” po debatonin për bom.bardimet e NATO-së në Kosovë, në vitin 1999. Ish zv.Presidenti amerikan Joe Bidenn, tani President i Shteteve të Bashkuara, në vitin 1999 ishte ithatar i ndër.hyrjes…

Lexo më shumë

Sa është pasuria e Edi Ramës? / A është Kryeministri vetë një oligark miliarder!?

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit “2022 International Narcotics Control Strategy Report” saktëson se kanabisi i Shqipërisë dërgohet në Turqi, dhe atje ndërrohet me dr.ogat e rënda si he.roina dhe ko.kaina, dhe pastaj kthehet në Shqipëri, dhe nëpërmjet karteleve të dr.ogës shpërndahet në Europë. Pra, duket se Serbia ka dosje shumë më të rënda për…

Lexo më shumë

“Mos më thuaj mua…”, Rama sherr me gazetaren në studion e Blendi Fevziut: Po flet me kryeministrin këtu, jo “iuiuiu”

Kryeministri Edi Rama, në emisionin “Opinion”, ka pasur një përplasje me gazetaren Fatjona Mejdini. Mejdini i vë në dukje kryeministrit gjuhën e përdorur prej tij, për të cilën thotë se ka përmbajtje të bullizmit, duke sjellë në vëmendje këtu, gjuhën e ashpër të përdorur nga kryeministri për kandidatin Himarës, Fredi Belerin. Gazetarja i tregon Ramës…

Lexo më shumë

Ilir Meta paralajmëron prishjen e martesës me Berishën pas zgjedhjeve. I shkel syrin për pazar Ramës

Ilir Meta ka sinjalizuar mbrëmë se mund ta dredhë sërish pas zgjedhjeve të 14 maj, në varësi të rezultatit. Gjatë emisionit Opinion, Meta tha se marrëveshjen me Berishën e ka vetëm për zgjedhjet lokale dhe aplikimin e referendumeve për çështje të caktuara. Meta la të hapur mundësinë e një pazari të ri politik për zgjedhjet…

Lexo më shumë

Basha-Balla u takuan në banesën e saj? Reagon Desada Metaj: Më zhgënjeve Doktor, na premtove video er.otike

Mbrëmjen e djeshme në televizionin e familjes Berisha u publikua një video ku shfaqeshin Lulzim Basha dhe Taulant Balla, të filmuar nga kamerat e sigurisë, teksa pretendohet se hynin në të njëjtin apartament më datën 3 dhjetor. Sipas televizionit të familjes Berisha, ata qendruan për 60 minuita dhe më pas dolën sërish njëkohësisht, ku Basha…

Lexo më shumë