Akuzat e Berishës, Rama: Po, Yuri Kim ka blerë prona në Sarandë, por…

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me akuzat e ish-kryeministri Sali Berisha për ambasadoren amerikane në Tiranë, Yuri Kim, se ka blerë prona në Sarandë.

Rama tha se ky është një dizinformim me dashje, pasi Yuri Kim që ka blerë prona në Sarandë është një ukrainas.

“Po, ka një Yuri Kim që ka blerë prona në Shqipëri, por ajo nuk është ambasadorja amerikane. Yuri Kim që ka blerë prona në Sarandë është një burrë ukrainas që quhet Yuri Kim, bashkëshortja e tij quhet Marina Kim. Dhe kjo histori nuk ka të bëjë fare me Yuri Kim. Ky është një dizinformim”, u shpreh Rama