Princi tha se e rrahu gruaja, del ekspertiza: Elia Zaharia ka shenja dhune në trup!

Aktorja dhe bashkëshortja e Princ Lekës ka shenja dhune në duar dhe krah. Kështu ka rezultuar nga ekspertiza mjeko-ligjore e Elia Zaharisë, pavarësisht se bashkëshorti me të…

Intervista rrallë e Isa Boletinit: Shqiptarët nuk do të heqin dorë nga Shkupi, Janina, Gjakova…

Intervista rrallë e Isa Boletinit: Shqiptarët nuk do të heqin dorë nga Shkupi, Janina, Gjakova… Gazeta franceze, “Le Radical”, ka botuar, të mërkurën e 9 prillit 1913,…

“Ilirët” në filmat e Hollivudit! Leka i Madh: Ti je trim, si të quajnë? Glauk, mbreti im

Ilirët kanë bërë vendin e tyre edhe në Hollivud. Ndonëse të përmendur pakrahasimisht më pak sesa thrakët, regjisorë e skenaristë të ndryshëm kanë zgjedhur t’i bëjnë protagonistë…

Kur thoshte heroina e revolucionit grek, Bubulina: Unë jam arvanitase!

Heroina e Revolucionit Grek, Laskarina Bubulina, një komandante detare greke dhe ruse vazhdon të jetë një figurë e admiruar. Akademikja e njohur Elena Gjika, e njohur si…

“Atë darkë nuk arritëm me ngrënë”, emocionon Besarta Jashari gjatë fjalimit në akademinë kushtuar Epopesë së UÇK-së

Besarta Jashari, vajza e Hamzë Jasharit, në akademinë përkujtimore për 26-vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka rrëfyer përvojën e saj nga sulmet e ushtrisë…

6 MARS 1937, PARLAMENTI SHQIPTAR MIRATOI LIGJIN “MBI NDALIMIN E MBULIMIT TË FYTYRËS”

Parlamenti shqiptar, më 6 Mars 1937, miratoi Ligjin “Mbi ndalimin e mbulimit të fytyrës”. Në nenin 1 të këtij ligji thuhej: “Ndalohen femnat me mbulue fytyrën e…

“Akademiku Fehmi Agani – Martir i kombit dhe i shkencës”, organizohet forum akademik në Ulqin

Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” dhe Instituti Shqiptar i Sociologjisë – Shoqata Sociologjike Shqiptare, në bashkëpunim me Akademinë e Shkencave të Shqipërisë, Universitetin “Fehmi Agani”…

Ky ishte biznesmeni turk që ndërtoi varrezat e Jasharajve në Prekaz!

Jusuf Aga Özler, kishte dhuruar falas krejt mermerin për rregullimin e varrezave të Jasharave, për këtë ai u dekoru me Medalje Nderi, nga Parlamenti i Turqisë si…

VIDEO: “Ke rrahur babin tim, të ka mbajtur me bukë. Je pa shkollë”, momenti i përplasjes mes Lekës dhe Elia Zaharisë

Dalin pamjet e sherrit mes Princ Lekës dhe Elia Zaharisë që ka degraduar në dhunë fizike. Në videon e publikuar, shihet teksa Elia Zaharia debaton me Princ…

Shkarkohet pas 20 vjetësh nga agjencia shtetërore greke e lajmeve, Panajot Barka letër Mitsotakis: Më hoqën se nuk përkraha Belerin dhe Vorio Epirin

Agjencia Shtetërore e Lajmeve (AMNA) ka vendosur të mos e rinovojë kontratën e gazetarit Panajot Barka. Me një deklaratë për shtyp publikuar në faqen e tij zyrtare…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial